Staraniem KUJAWSKO - POMORSKIEGO KOLEGIUM KAPITANÓW JACHTOWYCH w Bydgoszczy zorganizowano 11.05 2010 r. pokaz urządzeń elektronicznych stosowanych na statkach, statkach rybackich, jachtach. Pokaz odbył się na terenie klubu RTW „Bydgostia” przy ul. Żupy 4.

Elektroniczny sprzęt demonstrowała firma Furuno Polska z Gdyni. Z Danii macierzystej jednostki przyjechał mikrobus wyposażony w elektronikę jachtową: radiostacje najnowszej generacji, echosondy jachtowe i dla rybaków GPS’y oraz radary.

Można było zobaczyć jak wygląda obraz na monitorze podzielonym na część dla odczytu radaru, GPS i echosondy. Te same informacje zwiedzający mogli prześledzić na różnej wielkości monitorach, dopasowując urządzenie do warunków jachtowych. Zainteresowanych zakupem urządzeń było kilka osób i myślę, ze transakcje dojdą do skutku. Cieszyły się również zainteresowaniem radiostacje krótkofalowe, które na monitorze pokazują znajdujące się w pobliżu statki i ich nazwy.

Pragnę w imieniu zwiedzających i Kolegium Kapitanów złożyć podziękowania kol. kap. jach. Janowi Zawadzińskiemu za sprowadzenie firmy na pokaz do Bydgoszczy. Wiele osób dostrzegło w jakim kierunku zmierza elektronika morska dla zapewnienia bezpieczeństwa.

 

opr. kap. jach. Wojciech Klessa

 

Auto demonstracyjne firmy FURUNO

 

 

Przedstawiciel firmy Furuno przedstawia katalogi sprzętu

 

 

Wnętrze wozu

 

 

Echosondy, GPSy

 

 

Demonstracja działania

 

 

 

Możliwość zakupu, ceny urządzeń - pytania kapitanów

 

 

Porównanie w katalogu urządzeń różnej wielkośći